tomHRM umożliwia samodzielną konfigurację źródeł pozyskiwania kandydatów. Dzięki temu, możliwe jest monitorowanie efektywności kanałów rekrutacji i sprawdzanie, z których źródeł pozyskiwani są najbardziej dopasowani kandydaci.
Ustawienia własnych źródeł pozyskiwania kandydatów
- Ogólne ustawienia źródeł kandydatów dla wszystkich projektów rekrutacyjnych konfiguruje się w Ustawieniach Globalnych:
- Można wprowadzić dowolną liczbę nazw źródeł pozyskiwania.
Monitoring źródeł pozyskiwania kandydatów
W rekrutacji, w zakładce
znajduje się sekcja Linki referencyjne, gdzie można generować dowolne linki prowadzące do opisu oferty lub formularza aplikacyjnego w wybranej wersji językowej.PORADA Sprawdź jak tworzyć linki referencyjneTworząc link należy określić dla niego Źródło pozyskania kandydata odpowiadające późniejszemu miejscu publikacji linku:
Dzięki temu każdy link jest powiązany z konkretnym źródłem, a system będzie mógł później rozpoznać i zliczyć skąd pochodzą poszczególni kandydaci.
Ręczne uzupełnianie źródła pozyskania kandydata
Jeśli z jakiegoś powodu automatyczny monitoring źródła pozyskania kandydata nie został ustawiony, rekruter może ręcznie wprowadzić do sytemu ręcznie dane na temat sposobu pozyskania danego kandydata:
- Przy tworzeniu profilu kandydata bądź później za pomocą .
- Do wyboru administrator ma wszystkie dostępne źródła, które zostały ustawione w ustawieniach globalnych (niezależnie od tego, gdzie oferta była rzeczywiście publikowana).
- Ręcznie, źródło pozyskania kandydata można ustawić w dowolnym momencie.
Raport KPI efektywności kanałów rekrutacji
Raport efektywności źródeł pozyskania kandydatów dla pojedynczej oferty pracy prezentowany jest w formie wykresu kołowego wraz z liczbą aplikacji, w opisie oferty (
) po lewej stronie ekranu. Wykres prezentuje jedynie te źródła, z których pozyskany został przynajmniej jeden kandydat.Zbiorczy raport efektywności poszczególnych źródeł pozyskiwania kandydatów dostępny jest jako raport Efektywność Rekrutacji w zakładce
. Prezentuje on szczegółowe dane dotyczące etapów rekrutacji w zależności od źródła pozyskania kandydatów, pozwalające na analizę efektywności źródeł.