Onboarding – poradnik nowego pracownika

46 views 2022-03-09 1

Jako nowy pracownik przypisany do ścieżki onboardingowej będziesz otrzymywał/-a specjalnie przygotowane informacje i zadania. Część z nich możesz otrzymać jeszcze przed pierwszym logowaniem do systemu tomHRM.

Przy pierwszym logowaniu zobaczysz stronę powitalną oaz ewentualne zestawienie zaplanowanych kroków ścieżki. Następnie system pokaże podsumowanie przygotowanego dla Ciebie onboardingu. W zależności od dostępnych modułów i zaplanowanych kroków, widok może składać się z następujących elementów:

 

1. Czynności do ukończenia – w tym miejscu zobaczysz jakie czynności czekają na Ciebie do wykonania.
2. Realizacja – licznik dni i stopień realizacji wyrażony w procentach.
3. Zadania do wykonania – lista zaplanowanych zadań wraz z datą realizacji. Będą one też widoczne w kalendarzu tomHRM, dostępnym po kliknięciu w ikonę w prawym górnym rogu ekranu oaz w zakładce Zadania z lewego menu.
4. Zapisany na szkolenia – informacja o szkolenia na które jesteś zapisany w ramach onboardingu. Informacja o szkoleniu pojawi się również w Twoim kalendarzu.
5. Materiały – udostępnione strony z treścią.
6. Ankiety i testy – udostępnione ankiety i testy.
7. Bezpośredni przełożony i pracownicy z działu.

Wskazówki:

  • Po wykonaniu każdego zadania zaznacz znajdujący się przy nim checkbox.
  • W każdym kroku oboaringu mogła zostać wskazana Osoba wspomagająca. Jest to pracownik, który może wesprzeć Cię w wykonaniu zadania.
  • Podsumowanie będzie dostępne przez cały czas trwania ścieżki w zakładce Mój onboarding, widocznej w lewym menu. Po zakończeniu ścieżki możesz wrócić do niego przechodząc przez zakładkę Onboarding w swoim profilu pracownika. Klikając w przycisk Dziennik oboardingu uzyskasz podgląd ukończonej ścieżki.
  • Zadania są rozplanowane w czasie i będą pojawiały się w Twoim kalendarzu tomHRM.Jeśli korzystasz z innych kalendarzy, to zsynchronizuj je korzystając z instrukcji:
    Jak zintegrować tomHRM z kalendarzem Google
    Jak zintegrować tomHRM z kalendarzem Office365
Tags:

Czy artykuł był pomocny?