Jak zmienić lub zresetować hasło pracownika?

1066 views 2021-12-07 8

Jeśli pracownik zapomni hasła do swojego konta i prosi o jego odzyskanie lub kiedy trzeba je zmienić z innych powodów, użytkownik z uprawnieniami administratora modułu Pracownicy lub właściciel konta może wysłać wiadomość z linkiem do resetu hasła.

Resetowanie hasła dla jednego pracownika

Pracownikowi można przesłać wiadomość z resetem hasła na dwa sposoby:

  • Na liście pracowników w menu trzy kropki wybierz funkcję Wyślij email teraz z resetem hasła. Pracownik otrzyma na swój adres email link do resetu hasła.
  • W profilu pracownika kliknij w ikonkę trybiku w prawym rogu i wybierz opcję Wyślij email z resetem hasła. Funkcja działa tak samo, jak ta wywoływana z listy pracowników (opisane powyżej).

Przeczytaj również jak zresetować hasło SMS

UWAGA! Wiadomości można wysłać tylko dla konta pracownika ze statusem Aktywny. Jeśli próbujesz to zrobić dla konta ze statusem Zablokowany, system w osobnym oknie poinformuje o tym i da możliwość wykonania obu akcji na raz – zmiany statusu konta oraz wysyłki wiadomości z resetem hasła.

Resetowanie haseł dla grupy pracowników

Jeśli potrzebujesz zresetować hasła dla grupy pracowników (lub nawet całej firmy jednocześnie), to upewnij się, że wszystkie konta mają status Aktywny. Status konta można sprawdzić wchodząc do zakładki Pracownicy.

Jeśli konto pracownika ma status Zablokowany, należy przejść do edycji pracownika i w sekcji Grupa uprawnień zmienić go na Aktywny.

Następnie na liście pracowników zaznacz checkboxem osoby, którym hasło chcesz zresetować hasło, kliknij menu rozwijane w przycisku Zastosuj do wybranych i wybierz Resetowanie hasła.


Zostaniesz przeniesiony do formularza, w którym możesz sprawdzić czy prawidłowo wybrałeś osoby które mają mieć zresetowane hasło. Kliknij przycisk wyślij.


UWAGA!
Resetowanie hasła polega na wysyłaniu wiadomości z linkiem do formularza zmiany hasła. Użytkownik samodzielnie zmienia hasło. Dla zachowania bezpieczeństwa, tomHRM nie wysyła haseł na skrzynki e-mail.

Czy artykuł był pomocny?