Jak zmienić lub zresetować hasło pracownika?

47 views 2019-01-17 1

Jeśli  pracownik zapomni hasła do swojego profilu i prosi o jego odzyskanie lub kiedy trzeba je zmienić z innych powodów, można to zrobić na trzy sposoby:

  • Na liście pracowików w menu trzy kropki wybierz funkcję Zmień hasło a następnie wypełnij formularz zmiany hasła. Pamiętaj, że musisz podać wtedy nowe hasło pracownikowi.

  • Na liście pracowików w menu trzy kropki wybierz funckję Wyślij email teraz z resetem hasła. Pracownik otrzyma na swój adres link do resetu hasła.

  • W profilu pracownika kliknij w ikonkę trybika w prawym rogu i wybierz opcję Zmień hasło lub Wyślij email z resetem hasła. Obie funkcje działają tak samo, jak wywoływane z listy pracowników (opisane powyżej).

Resetowanie haseł dla grupy pracowników

Jeśli potrzebujesz zresotować hasła dla grupy pracowników (lub nawet całej firmy jednocześnie), to na liście pracowników zaznacz checkboxem osoby, którym hasło chcesz zresetować hasło. Na dole strony kliknij menu rozwijane w przycisku Zastosuj do wybranych i wybierz Resetowanie hasła.

Zostaniesz przeniesiony do formularza, w ktorym możesz sprawdzić czy prawidłowo wybrałeś osoby które mają mieć zresetowane hasło. Kliknij przycisk wyślij.

UWAGA! Resetowanie hasła polega na wysyłaniu wiadomości z linkiem do formularza zmiany hasła. Użytkownik sam sobie zmienia hasło. Dla zachowania bezpieczeństwa, tomHRM nie wysyła haseł na skrzynki e-mail.

Czy ten artykuł był pomocny?