Jak zaakceptować wniosek urlopowy

242 views 2018-10-18 1

Wszystkie wnioski, które masz do akceptacji są wylistowane na stronie startowej aplikacji w sekcji Plany na dziś. Klikając na poszczególny wniosek, możesz przejść do jego rozpatrywania.

Plany_na_Dzis_przełożony

 

Jednocześnie, wszystkie wnioski urlopowe (oraz wnioski o inne nieobecności), które oczekują na rozpatrzenie przez Ciebie, znajdziesz w zakładce Urlopy i nieobecności > Do akceptacji.

  • Aby zaakceptować wniosek, kliknij zielony przycisk Akceptuj.
  • Aby odrzucić wniosek, kliknij czerwony przycisk Odrzuć.

Rozpatrywanie_wniosku_o_urlop

 

Po kliknięciu na wybrany przycisk, zmieni się status wniosku, a pracownik otrzyma automatyczne powiadomienie o podjętej decyzji. Status wniosku będzie mógł też sprawdzić w zakładce Urlopy i Nieobecności > Moje wnioski w swojej aplikacji tomHRM.

Sprawdzanie szczegółów wniosku urlopowego pracownika

Szczegóły wniosku (informacje, dokumenty) możesz sprawdzić w zakładce Urlopy i nieobecności > Do akceptacji:

  • Klikając w nazwę wniosku
  • Klikając w Szczegóły (menu rozwijane trzy kropki z prawej strony wniosku)

Do szczegołów każdego wniosku do akceptacji możesz też wejść z poziomu strony głównej aplikacji tomHRM. Wszystkie wnioski, które masz do akceptacji pojawiają się w Twoich planach na dziś. Będą się tam pojawiać codziennie, tak długo, aż nie rozpatrzysz wniosku.

Jak pobrać wniosek urlopowy w formacie pdf

Szczegóły wniosku możesz pobrać w formie pdf, klikając w button “pobierz PDF w menu rozwijanym trzy kropki z prawej strony wniosku. Druga opcja to wejście w szczegóły wniosku urlopowego (opis jak to zrobić powyżej) i kliknięcie buttona Pobierz PDF umieszczonego na dole strony obok przycisków Zaakceptuj / Odrzuć.

Jak_pobrać_wniosek_urlopowy_w_pdf

Filtrowanie i wyszukiwanie wniosków do akceptacji

W zakładce Wnioski do akceptacji możesz filtrować urlopy poprzez takie zmienne jak:

  • Rodzaj nieobecności,
  • Data,
  • Dział,
  • Status Wniosku.

Filtrowanie pokaże ci tylko te wnioski, dla których zostałeś wybrany/na jako osoba akceptująca nieobecność.

Jeśli przed akceptacją urlopu chcesz sprawdzić jak dużo dni urlopowych zostało pracownikowi, możesz to zrobić klikając w tej samej zakładce button Limity Zespołu. Więcej informacji znajdziesz w artykule “Jak sprawdzić limit dni urlopowych mojego zespołu”.

Czy artykuł był pomocny?