Notatki w tomHRM

7 views 1

W tomHRM dostępna jest funkcja tworzenia notatek, którą spotkasz w dwóch miejscach:

Profil pracownika

W profilu pracownika znajduje się zakładka Notatki. Dostęp do niej określamy w Ustawienia > Parametry > Pracownicy > Dokumenty.

Osoby z dostępem do tego miejsca będą mogły dodawać notatki w profilach wszystkich pracowników. Tworząc notatkę będzie można określić czy jest ona publiczna, czy też przeznaczona dla wybranych grup/osób.

Do czego wykorzystać notatki w profilu pracownika?

  • Można wpisać w nich dodatkowe informacje o pracowniku, które nie zostały uwzględnione w polach przy tworzeniu profilu.
  • Korzystając z opcji ograniczania dostępu do notatki, można dodać informacje, które mają być ukryte lub dostępne tylko dla wybranych osób,
Profile kandydatów w module Rekrutacja ATS

Notatki w profilach kandydatów może tworzyć:

  • główny administrator (Właściciel konta) organizacji,
  • użytkownicy z uprawnieniami administratora modułu Rekrutacje ATS,
  • automatyzacje ustawione dla etapu rekrutacji lub pytania zamkniętego w formularzu aplikacyjnym (więcej o automatyzacjach przeczytasz tutaj),
  • użytkownicy wskazani jako rekruterzy (tylko dla kandydatów z ich rekrutacji),
  • użytkownicy, którym udostępniono profil kandydata razem z notatkami (tylko dla udostępnionych kandydatów).

W notatkach w module Rekrutacje ATS dostępna jest funkcja @mentions.
Służy ona do oznaczania konkretnych użytkowników. Możesz z niej skorzystać wstawiając w pole notatki znak @ i wpisując imię lub nazwisko osoby, którą chcesz powiadomić. System podpowie, których użytkowników możesz wybrać z listy:

Pracownik, którego oznaczymy przy pomocy @mentions dostanie powiadomienie mailowe o notatce. Powiadomienia można wyłączyć z poziomu menu swojego profilu.

Dodając notatkę można ją ustawić jako prywatną. Będzie ona widoczna dla autora, właściciela konta, administratora modułu oraz ewentualnie dodanych wybranych pracowników.

Notatki można później edytować i usuwać. W profilu kandydata będą posortowane według etapów rekrutacji na których zostały dodane.

 

Czy artykuł był pomocny?